Toitlustamise korraldamisel arvestatakse sotsiaalministri määrust nr 8, 15. Jaanuarist 2008 „Tervisekaitsenõuded toitlustamisele koolieelses lasteasutuses ja koolis“, mis kehtestab nõuded toitlustamisele ning pakutava toidu energia- ja toitainesisaldusele. Määruse eesmärk on kaitsta ja edendada laste tervist, et lasteasutuses pakutav toit oleks mitmekesine ja tasakaalustatud ning vastaks kaasaegsetele toitumissoovitustele.

Menüü koostamisel võetakse aluseks erinevate vanuserühmade kaalutud keskmine ööpäevane toiduenergia ja toitainete vajadus ning arvestatakse kahe nädala toidu keskmine toiduenergia ja põhitoitainete sisaldus ühe lapse kohta. Arvestatakse ka lasteaia juhtkonna ja tervisekaitseametnike ettepanekuid. Koolieelses lasteasutuses pakutav toit peab katma igapäevaselt 85-90% vanuserühma ööpäevasest energiavajadusest.

Toiduvalmistamisel kasutame võimalikult värskeid ja töötlemata toiduaineid. Väldime toiduvalmistamisel värv- ja lisaaineid, kohvi, hüdrogeenitud taimerasvu.

Lasteaia toidupäeva maksumus

Kiili Lasteaia toidupäeva maksumus on 3,15 eur/päev. Sellest 2,25 eurot tasub lapsevanem ja 0,90 eurot tasub Kiili Vallavalitsus.

Lapsevanema avalduse alusel on erandkorras võimalik arvata laps ühelt või soovi korral ka kahelt toidukorralt maha. Selleks esitab lapsevanem digitaalselt allkirjastatud avalduse lehelt https://www.kiilivald.ee/kiili-lasteaia-toidukorralt-mahaarvamise-avaldus. Avaldus koostatakse iga lapse kohta eraldi. Toidukorrast loobumise minimaalne periood on kolm kalendrikuud, kusjuures periood algab alati kuu algusest ja loobumise avaldus tuleb esitada vähemalt 7 tööpäeva enne soovitud perioodi algust.

Arved ja tasumine

Toiduraha tasutakse arve alusel eelmise kuu eest, vastavalt lapse kohalkäimisele.
Kui perest käib lasteaias mitu last, siis palume tasuda iga arve eraldi, arvel näidatud viitenumbri alusel.
E-posti muutumisest on lapsevanem kohustatud teavitama toitlustajat (Kiili Varahalduse Sihtasutus See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.).

Panga rekvisiidid:

Kiili Varahalduse Sihtasutus
SEB Pank AS IBAN: EE861010220065162012
Swedbank AS IBAN: EE782200221025962928

Puudumine

Kui laps lasteaiast puudub, siis peab lapsevanem sellest teavitama läbi e-lasteaia hiljemalt hommikul kell 9:00. Laps arvestatakse toidult maha alates järgmisest päevast.

Kui lasteaeda on planeeritud puudumisest (reis, puhkus vms) informeeritud vähemalt kaks tööpäeva ette, tehakse toiduraha ümberarvestus esimesest tööpäevast.

Lapse puudumisest mitteteatamisel puudutud päevade osas ümberarvestust ei tehta.

Samuti tuleb lasteaeda informeerida lapse lasteaeda naasmisest.
Teatada tuleb hiljemalt eelmise tööpäeva hommikul kell 9:00, vastasel juhul jätab toitlustaja endale õiguse (esimesel lasteaeda saabumise päeval) pakkuda lapsele päevamenüüst erinevat toitu. Eriti oluline on õigeaegselt teavitada erimenüüd saava lapse lasteaeda naasmisest.

Toiduraha arvestus

Käskkiri 1.3/224 - Kiili lasteaia toidupäeva maksumus
Käskkiri 1.3/227 - Kiili lasteaia toidupäeva maksumus